jak przygotować pliki?

Info techniczne


Przyjmujemy pliki wektorowe lub rastrowe przygotowane dla platformy PC .
WYCINANIE Z FOLII PLOTEROWEJ:

format pliku: CDR (wersja max 15) , AI, PDF lub EPS (wersje max CS6) w skali 1:1. W pliku powinien być zawarty PANTONE lub określona seria i numer folii. Pliki powinny zawierać grafikę wektorową. BITMAPY wewnątrz pliku nie będą wycinane.
!! Teksty zamienione na krzywe zaś kontury przekształcone w obiekt!!

 
DRUK OFSETOWY LUB SITODRUKOWY

format pliku: PDF. EPS (max CS6) w skali 1:1, 300 DPI, kolorystyka CMYK, czcionki zamienione na krzywe, kontury przekszałcone w obiekt. Spady +3mm, wykrojniki powinny znajdować się w oddzielnych plikach z grubością kreski około 0,3mm.


DRUK CYFROWY ŚREDNIOFORMATOWY (max.160cm)

format pliku: JPG, TIFF, PDF, EPS(wersje max CS6) w skali 1:1, 72-125 DPI kolorystyka CMYK, bez spadów. Warunkowo dopuszczalne są pliki w postaciach AI lub CDR.
Jeśli chcesz uniknąć nieporozumień produkcyjnych przygotuj plik TXT z opisem pracy który powinien zawierać: nazwę pliku do produkcji, wymiary w mm, zastosowana rodzielczość.


 DRUK CYFROWY WIELKOFORMATOWY (powyżej 100cm)

format pliku: JPG, TIFF z kompr. LZW, w skali 1:10, 360 do 960 DPI (zależne od wielkości użytku)kolorystyka CMYK, bez spadów. Warunkowo dopuszczalne są pliki w postaciach AI lub CDR.

Jeśli chcesz uniknąć nieporozumień produkcyjnych przygotuj plik TXT z opisem pracy który powinien zawierać: nazwę pliku do produkcji, wymiary w mm, zastosowana rodzielczość.


PRAKTYCZNIE...

DRUK ŚREDNIOFORMATOWY - ta technologia pozwala na odwzorowanie kolorów CMYK. Teksty w plikach JPG lub TIFF przy niskich rozdzielczościach nie są ostre. Dlatego sugeruje się przygotowanie PDF lub TIFF gdzie czcionki będą krzywymi. Pozwoli to utrzymać ostrość tekstu i zadaną jakość grafiki.
DRUK WIELKOFORMATOWY - Nie ma potrzeby stosowania wyższych rozdzielczości gdyż grafika oraz teksty nie służą do oglądania z bliska. Grafika (banery czy siatki) są duże i wszelkie zniekształcenia w efekcie końcowym nie są zauważalne
 
PRZEKAZANIE PLIKÓW
Jeśli plik posiada niewielką wagę możesz to zrobić emilem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Jeśli plik przekracza 5MB lub też jest tych plików kilka możesz skorzystać z naszego FTPa. Namiary w tym login i hasło otrzymasz emilem z naszego działu handlowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Możesz przekazywać pliki na nośnikach CD-ROM, PENDRIVE, FTP. Zamówienie z nazwą pliku prześlij do działu handlowego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z opisem pracy lub umieścić plik TXT razem plikami produkcyjnymi

Co jeszcze chcemy wiedzieć?
     
Niezbędne jest określenie folii do produkcji lub druku. Istnieją materiały do ekspozycji krótko i długoterminowych. Folia, papier, PCV lub blacha ma określoną odporność na warunki atmosferyczne i mechaniczne.