Techniczne

Jak przygotować pliki?

Info techniczne

Przyjmujemy pliki wektorowe lub rastrowe przygotowane dla platformy PC .
WYCINANIE Z FOLII PLOTEROWEJ:

Format pliku: CDR (wersja max 15) , AI, PDF lub EPS (wersje max CS6) w skali 1:1. W pliku powinien być zawarty PANTONE lub określona seria i numer folii. Pliki powinny zawierać grafikę wektorową. BITMAPY wewnątrz pliku nie będą wycinane.
!! Teksty zamienione na krzywe zaś kontury przekształcone w obiekt!!

DRUK OFSETOWY LUB SITODRUKOWY

Format pliku: PDF. EPS (max CS6) w skali 1:1, 300 DPI, kolorystyka CMYK, czcionki zamienione na krzywe, kontury przekszałcone w obiekt. Spady +3mm, wykrojniki powinny znajdować się w oddzielnych plikach z grubością kreski około 0,3mm.

DRUK CYFROWY ŚREDNIOFORMATOWY (max.160cm)

Format pliku: JPG, TIFF, PDF, EPS(wersje max CS6) w skali 1:1, 72-125 DPI kolorystyka CMYK, bez spadów. Warunkowo dopuszczalne są pliki w postaciach AI lub CDR.
Jeśli chcesz uniknąć nieporozumień produkcyjnych przygotuj plik TXT z opisem pracy który powinien zawierać: nazwę pliku do produkcji, wymiary w mm, zastosowana rodzielczość.

DRUK CYFROWY WIELKOFORMATOWY (powyżej 100cm)

Format pliku: JPG, TIFF z kompr. LZW, w skali 1:10, 360 do 960 DPI (zależne od wielkości użytku)kolorystyka CMYK, bez spadów. Warunkowo dopuszczalne są pliki w postaciach AI lub CDR.

Jeśli chcesz uniknąć nieporozumień produkcyjnych przygotuj plik TXT z opisem pracy który powinien zawierać: nazwę pliku do produkcji, wymiary w mm, zastosowana rodzielczość.

PRAKTYCZNIE...

DRUK ŚREDNIOFORMATOWY - ta technologia pozwala na odwzorowanie kolorów CMYK. Teksty w plikach JPG lub TIFF przy niskich rozdzielczościach nie są ostre. Dlatego sugeruje się przygotowanie PDF lub TIFF gdzie czcionki będą krzywymi. Pozwoli to utrzymać ostrość tekstu i zadaną jakość grafiki.
DRUK WIELKOFORMATOWY - Nie ma potrzeby stosowania wyższych rozdzielczości gdyż grafika oraz teksty nie służą do oglądania z bliska. Grafika (banery czy siatki) są duże i wszelkie zniekształcenia w efekcie końcowym nie są zauważalne
 
PRZEKAZANIE PLIKÓW
Jeśli plik posiada niewielką wagę możesz to zrobić emilem na adres grafika@seger.com.pl.
Jeśli plik przekracza 5MB lub też jest tych plików kilka możesz skorzystać z naszego FTPa. Namiary w tym login i hasło otrzymasz emilem z naszego działu handlowego seger@seger.com.pl. Możesz przekazywać pliki na nośnikach CD-ROM, PENDRIVE, FTP. Zamówienie z nazwą pliku prześlij do działu handlowego na adres seger@seger.com.pl z opisem pracy lub umieścić plik TXT razem plikami produkcyjnymi

Co jeszcze chcemy wiedzieć?

Niezbędne jest określenie folii do produkcji lub druku. Istnieją materiały do ekspozycji krótko i długoterminowych. Folia, papier, PCV lub blacha ma określoną odporność na warunki atmosferyczne i mechaniczne.

Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO").

Oświadczenie
Pragniemy poinformować, że dbając o najwyższą jakość świadczonych usług oraz działając zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej przetwarzamy Państwa dane osobowe, a korzystanie ze strony www.seger.com.pl ma wyłącznie charakter dobrowolny. Oznacza to, że zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu" lub "X") lub korzystając ze strony, zgadzasz się na wskazane poniżej działania.

Jakie dane użytkowników przetwarzamy?
Państwa dane są przetwarzane zgodnie z naszą Polityką Plików Cookie. Więcej informacji mogą Państwo przeczytać na stronie.
Do podstawowych danych, które pozyskujemy należą:
- podstawowe dane metrykalne (wiek, płeć),
- zainteresowania użytkoników,
- sposób poruszania się po stronie www.seger.com.pl.
W każdej chwili możesz zrezygnować z przetwarzania swoich danych osobowych, informując o tym Inspektora Danych Osobowych.

Jaki jest cel przetwarzania danych?
Celem przetwarzania Państwa danych jest:
- zachowanie bezpieczeństwa na stronie (poprzez obserwację niebezpiecznych danych) ,
- poznanie profilu i ogólnych preferencji klientów ( badania analityczne i statystyczne),
- obserwacja zachowań na stronie ( dla zwiększenia transparentności strony oraz dopasowaniu odpowiednich treści do Państwa potrzeb)

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?
Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. W przypadku danych na stronie jest to nasz wewnętrzny regulamin dostępny pod stronie.
Zgody marketingową muszą zostać udzielone w osobnym oświadczeniu użytkownika.

Administrator danych osobowych
Administratorem Państwa danych osobowych jest firma Seger Studio Reklamy Sp. z o.o.
Wszelkie pytania lub zastrzeżenia związane z przetwarzaniem danych prosimy kierować do Inspektora Danych Osobowych pod adresem:
iodo@seger.com.pl